WP Job Manager eklentisi ile WordPress’te İş Panosu Nasıl Oluşturulur

Günümüzde, iş arayanların çoğu, reklamı yapılan işleri çevrimiçi olarak aramaktadır. Bu, dijital iş panolarının işe alım süreci için vazgeçilmez olduğu anlamına gelir. Şirketler, Indeed, Stepstone ve diğerleri gibi üçüncü taraf iş portallarını kullanıp kullanmayacaklarına karar vermelidir. veya kendi iş panolarını oluşturur. WordPress ile kendi iş sitenizi nasıl uygulayacağınızı gösteriyor.

Neyse ki, herkes kendi web sitesinde bir iş sayfası oluşturabilir veya WordPress ile tüm iş panoları oluşturabilir. Bu yazıda, iş web sitelerinin faydalarını ve özelliklerini ele alacağım ve size WordPress kullanarak nasıl bir iş web sitesi oluşturacağınızı göstereceğim.

WordPress ile kendi iş panonuz – avantajlar

Dijital iş panoları sizi bir işveren olarak potansiyel adaylarınızla buluşturur ve işe alım sürecini kolaylaştırır. İster WordPress web sitenizde bir iş ilanı panosu, ister iş ilanları için ayrı bir platform oluşturmak isteyin, bir işveren olarak sizin için avantajlar şunlardır:

 • Üçüncü taraf iş panoları için ücretlerden tasarruf edersiniz.
 • İlgilenen kişilere başvurularını hemen gönderme fırsatı veriyorsunuz.
 • Başvuranlar hakkında yapılandırılmış bilgiler alırsınız.
 • Üçüncü taraf sağlayıcıların Şartlar ve Koşullar ve gizlilik politikaları ile uğraşmak zorunda değilsiniz.
 • Gelen kutunuz üçüncü taraflardan tonlarca e-posta ile dolup taşmaz.
 • Uygulamaları analiz etmeye, harici iş ilanları yayınlamaktan daha fazla enerji harcayabilirsiniz.

Bir geliştirici veya web tasarımcısıysanız, kendi WordPress iş panonuzdan da yararlanabilirsiniz. Küçük ve orta ölçekli şirketler genellikle reklamlarını birkaç portalda yayınlar ve daha küçük iş ilanlarını test etmeye daha isteklidir. Bir web tasarımcısı olarak, WordPress ile kendi kendinize böyle bir iş panosu oluşturmak, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli avantajlar sağlar:

 • Kendi markanızı oluşturmak
 • Tamamen işlevsel bir web tabanlı uygulama oluşturma
 • WordPress becerilerinizi geliştirme
 • Arama sürecinde işverenler ve başvuru sahipleri için destek
 • ağ kurmak
 • Reklam alanı satışı veya “Tıklama Başına Ödeme” reklamcılığı yoluyla şantiyenizden para kazanın.

WordPress tabanlı iş panoları, yukarıda açıklandığı gibi size birçok avantaj sunar. Bununla birlikte, iyi çalışması için bazı özel işlevlere ihtiyaçları vardır. Öyleyse hemen konuya girelim ve iş web sitelerinin temel işlevlerini anlayalım.

İş panosu web sitelerinin özellikleri

İşverenler ile iş arayanlar arasında bağlantı kurmak için iş kurulları bazı özel işlevler kullanır. Şirketiniz için bir kariyer sayfası oluşturmak veya yeni çalışanları işe almak için kendi iş panonuzu oluşturmak veya bir gelir kaynağı oluşturmak istiyorsanız bu işlevlerin farkında olmalısınız.

İş sitelerinin sahip olması gereken en önemli işlevler şunlardır:

 • Arama ve filtreleme işlevleri: Bu iki işlevle ilgili taraflar, örneğin kategoriye, iş türüne, anahtar kelimelere ve konuma göre filtreleyerek becerilerine uyan açık pozisyonları kolayca arayabilirler.
 • Duyarlı tasarım: Birçok kişi akıllı telefonlarını internette iş aramak için kullanır. Duyarlı bir tasarım, potansiyel başvuru sahiplerinin yetersiz kullanılabilirlik nedeniyle kurtulmalarını önler .
 • Ön uç gönderimleri: Bunlar, şirketlerin iş ilanları yayınlamasına ve adayların belgelerini başvurup göndermelerine olanak tanır. Bu, tüm taraflar için zaman kazandırır ve tüm süreci kolaylaştırır.
 • Kullanıcı profilleri: İyi bir iş panosu, hem şirketler hem de başvuru sahipleri için hesap oluşturulmasına olanak tanır. İşverenler tekliflerini takip edebilir ve aldıkları başvuruları yönetebilir. İlgilenen adaylar detaylarını gönderebilir, özgeçmişlerini yükleyebilir ve başvuru durumlarını takip edebilirler. 

WP Job Manager ile web sitenizde iş panosu oluşturun

Şirketlerin kendi iş ilan panolarını oluşturmasının en yaygın yollarından biri, bunu kariyer sayfalarına eklemek veya iş ilanlarının görüntülendiği bir açılış sayfası oluşturmaktır. Bunu yapmanıza izin veren birkaç WordPress eklentisi olmasına rağmen, eklenti çok iyi bilindiği ve kullanıcı dostu olduğu için WP Job Manager’a odaklanacağım. Bir sonraki bölümde, WP Job Manager ile nasıl iş panosu oluşturulacağını adım adım anlatıyorum.

WP İş Yöneticisini Yükleme

WP Job Manager eklentisi ile WordPress’te İş Panosu Nasıl Oluşturulur

Her şeyden önce, WordPress web sitenizde açık iş ilanlarını yayınlayabilmek için WP Job Manager eklentisini yüklemeniz gerekir. WP Job Manager’ı şu şekilde kurarsınız:

 1. Eklentiler > Yeni Ekle’ye gidin
 2. WP Job Manager için WordPress eklenti deposunda arama yapın.
 3. WP İş Yöneticisini yükleyin
 4. Eklentiyi etkinleştir
 5. WP Job Manager’ın veri toplamasını istemiyorsanız Kullanım İzlemeyi devre dışı bırakın.
WP Job Manager eklentisi ile WordPress’te İş Panosu Nasıl Oluşturulur

WP İş Yöneticisini Kurma

Artık kurulum sihirbazını çalıştırabilirsiniz:

 1. “Kurulum sihirbazını başlat” düğmesine tıklayın
 2. Ardından “Kurulumu başlat” seçeneğine tıklayın.
 3. “İş Gönder” ve “İş Panosu” ayarlarının işaretini kaldırın.
 4. “İşler”i etkinleştirin. Bu, kullanıcılarınızın işlerinize ilişkin otomatik olarak oluşturulan bir genel bakışta sonraki iş listesini görmelerine olanak tanır. İş listesine ek olarak, bu iş sayfası ayrıca bir arama alanı ve çeşitli filtre işlevleri içerir.
WP Job Manager eklentisi ile WordPress’te İş Panosu Nasıl Oluşturulur

Navigasyon menüsüne iş sayfasına bağlantı ekle

İyi bir web sitesi, ziyaretçilerine kullanıcı dostu bir tasarım sunmalıdır. Bu yüzden navigasyon menüsünde iş sayfanıza bağlanmanızı tavsiye ederim. Bunun için aşağıdaki adımlar gereklidir:

 1. WordPress arka ucunuzdan Görünüm > Menüler’e gidin .
 2. Açılır menüden düzenlemek istediğiniz menüyü seçin.
 3. ” Menü Öğeleri Ekle” alanında “İşler”i seçin .
 4. Menü öğelerini istediğiniz sıraya sürükleyin.
 5. Menünüzü kaydedin.

Yönetici panosu aracılığıyla iş ilanı ekleme

WordPress Admin Dashboard aracılığıyla bir açık pozisyon ilanı yayınlamak için aşağıdaki adımlar gereklidir:

WP Job Manager eklentisi ile WordPress’te İş Panosu Nasıl Oluşturulur
 1. WordPress Dashboard’a gidin (yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi) ve Job Listings > Add New seçeneğine tıklayın .
 2. Bir iş ilanı şablonu açılacaktır (aşağıdaki ekran görüntüsüne bakın).
 3. Önce “Pozisyon” altına ilan edilen pozisyonun başlığını girin.
 4. Ardından diğer alanları en önemli bilgilerle doldurun.
 5. Varsa, reklamı daha da çekici hale getirmek için kurumsal bir videonun bağlantısını ekleyin.
 6. Ardından “Yayınla” yı tıklayın. İşte bu kadar, iş arayanlar artık doğrudan web sitenizden açık pozisyonları görebilir veya iş başvurusunda bulunabilirler.
WP Job Manager eklentisi ile WordPress’te İş Panosu Nasıl Oluşturulur

WordPress ile kendi iş portalınızı nasıl oluşturabilirsiniz?

Sadece mevcut şirket web sitenizde açık pozisyonları göstermekle ilgilenmiyor, aynı zamanda kendi iş portalınızı oluşturmak mı istiyorsunuz? Aşağıdaki talimatları uygulamanız yeterlidir.

Bir iş panosu teması yükleme

WordPress’i harika yapan şey bir WordPress temasıdır. İşlevleri eklentiler ve eklentilerle genişletilebilen web sitesi şablonları sunar. Burada kullanacağım WordPress teması JobScout. Yüklemek için şu talimatları izleyin:

 1. Git Görünüm> Temalar> Yeni Ekle .
 2. JobScout için tema deposunu arayın.
 3. “Kur” a gidin.
 4. “Etkinleştir”e tıklayın.

WP İş Yöneticisi eklentisini yükleyin

JobScout Theme’i yükledikten sonra, yukarıda ” WP Job Manager Kurulumu ” başlığı altındaki makalede anlatıldığı gibi Plugin WP Job Manager’ı kurun .

WP İş Yöneticisini kurun

Artık kurulum sihirbazını çalıştırabilirsiniz:

 1. “Kurulum sihirbazını başlat” düğmesine tıklayın
 2. Ardından “Kurulumu başlat” seçeneğine tıklayın.
 3. Aşağıdaki ayarları etkinleştirin:
  – İş : Kullanıcılarınızın otomatik olarak oluşturulan iş genel bakışınızda iş listesini görüntülemesine olanak tanır.
  – İş Panosu : İşverenlerin iş ilanlarını WordPress arka ucu yerine doğrudan web sitesinden yönetmelerine olanak tanıyan bir sayfa oluşturur. Tüm iş ilanlarını yalnızca WordPress yönetici panosundan yönetmek istiyorsanız bu ayarı devre dışı bırakabilirsiniz.
  – İş ilanı ver : İşverenlerin reklamları WordPress arka ucu yerine doğrudan web sitesinden yayınlamasına olanak tanıyan bir sayfa oluşturur. Bunu yalnızca WordPress yönetici panosundan yapabilmek istiyorsanız, bu özelliği devre dışı bırakın.

Bir tema yükledikten ve eklentiyi kurduktan sonra, tamamen işlevsel bir iş portalı oluşturmak için eklentilere ihtiyacınız olacak. Bir sonraki bölümde, iş portalı web sitenizi tamamen işlevsel hale getirecek en önemli eklentilerin bir listesini derledim.

WP Job Manager eklentisi: En önemli eklentiler

Eklentiler, eklentilerin işlevselliğini artıran ek ücretli özelliklerdir. WP Job Manager eklentisi için en önemli eklentilerin listesi aşağıdadır :

 • Başvurular: Bu işlev, başvuru sahiplerinin bir form aracılığıyla iş başvurusunda bulunmalarına ve şirketlerin iş panoları aracılığıyla alınan başvuruları görüntülemesine ve yönetmesine olanak tanır.
 • Basit Ücretli Listeler: Ücretli listeler için bu özelliği ekleyin. Listeleme başına bir fiyat belirleyin ve liste yayınlanmadan önce Stripe veya PayPal aracılığıyla ödeme alın.
 • WC Ücretli Listeleri: Bu WP Job Manager eklentisi, ücretli listeler için WooCommerce ile özel iş paketleri ayarlamanıza olanak tanır.
 • Özgeçmiş Yöneticisi: Özgeçmiş Yöneticisi ile özgeçmişlerin ve özgeçmiş listelerinin sunulması için formları web sitenize entegre edebilirsiniz. Bunlar daha sonra WordPress panosunda yönetilebilir.
 • İş Uyarıları: Bu eklenti ile kayıtlı kullanıcılar iş aramalarını kaydedebilir ve örneğin günlük veya haftalık olarak e-posta ile yeni işler gönderen uyarılar oluşturabilir.

Son düşünceler

Dijital işlerin ve uzaktan çalışmanın öneminin arttığı bir dünyada, iş kurulları işe alım sürecinde ve dijital ekonomide giderek daha önemli bir rol oynayacak. Umarım yeni yetenekleri çekmek için kendi iş panonuzu nasıl oluşturabileceğinizi veya WordPress’te kendi web sitenizde bir başvuru formu oluşturabileceğinizi anlamanıza yardımcı olabilmişimdir. İş sitelerinin nasıl kurulacağı veya Job Board eklentisinin işlevleri hakkında başka sorularınız veya girdileriniz varsa, sizden haber almak isterim.

5 1 Oy
Makale Değerlendirmesi
Abone
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Menü
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x
()
x