WordPress’e SSL Nasıl Kurulur?

WordPress web sitesine SSL sertifikası nasıl kurulur + HTTP’den HTTPS’ye geçiş kılavuzu

WordPress’te SSL şifrelemesi SEO için çok önemlidir. SSL sertifikasına sahip siteler, arama motorlarının gözünde bir üst seviyeye çıkar. Ayrıca ister e-ticaret siteniz olsun, ister kişisel blogunuz olsun, SSL kullanmanızı öneririz. Web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını istiyorsanız mutlaka SSL kullanın. Bu yazımızda size http:// URL’leri https:// URL’lere nasıl yönlendireceğinizi anlatacağız.

WordPress’e SSL Nasıl Kurulur?

SSL nedir ve web sitemde neden buna ihtiyacım var?

SSL ( güvenli yuva katmanı)  , bir web sunucusu (web barındırma hesabı) ve bir tarayıcı (web siteniz) arasında şifreli bir bağlantı kurmak için standart güvenlik teknolojisidir. Bu bağlantı, web sunucusu ve tarayıcılar arasında iletilen tüm verilerin özel ve ayrılmaz kalmasını sağlar. Bu, site ziyaretçisinin sunucuya geçerken forma girdiği bilgileri şifrelemek için formlar için özellikle önemlidir.

SSL bağlantısı kurmak için web sitenize bir SSL sertifikası yüklemeniz ve ardından web sitenizdeki tüm URL’leri http yerine https kullanacak şekilde değiştirmeniz gerekir. SSL sertifikası doğru şekilde yüklendiğinde ve tüm URL’ler https kullandığında, kullanıcılar tarayıcılarının URL alanında sitenin güvenli olduğunu belirten bir kilit simgesi görür.

WordPress SSL sertifikası nasıl kurulur?

WordPress SSL sertifikasını yüklemek için birkaç adımı izlememiz gerekiyor. Web sitelerine yeni başlıyorsanız, bu prosedürleri bilen birinin olması sizin için daha iyi olacaktır.

Destek olmak

SSL ile devam etmeden önce tüm web sitesinin yedeğini almalısınız. Bunu bir eklenti yardımıyla manuel olarak yapabilirsiniz. Mümkünse, önce bir yedeğiniz olup olmadığını kontrol edin, böylece herhangi bir sorun ortaya çıkarsa bir yedeğe geri dönebilir ve sorunu çözebilirsiniz.

Sertifikanın ayarlanması

SSL şifrelemesi için alan adınız için bir sertifika almanız gerekir. İster satın alabilir, ister ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Tavsiyemiz: Sunucudan barındırma firmanızı desteklemesini isteyin. Bu sayede size en uygun sertifikanın hangisi olduğuna daha kolay karar verebilirsiniz.

WordPress veritabanındaki tüm URL’leri https’ye dönüştürün

Bunun için ücretli eklentiler kullanabilir veya ücretsiz Really Simple SSL eklentisini yükleyebilirsiniz . Eklentiyi kurduktan sonra etkinleştirin. Eklentiyi aktif ettiğinizde “Come on, Activate SSL” butonunu göreceksiniz.

Bunu tıkladığınızda, lisanslayarak SSL şifrelemenizi otomatik olarak etkinleştirir. Tekrar giriş yaptıktan sonra sitenizin http, https olmadığını göreceksiniz.

SSL şifrelemesi ve site hızı arasındaki bağlantı

SSL şifreli WordPress web siteleri, SSL şifrelemesi olmayan sitelere göre resimleri, metinleri, içeriği birlikte çalıştırmanıza izin verir. Bu şekilde web sitenizin yüklenme hızı üzerinde büyük bir etkisi vardır.

5 1 Oy
Makale Değerlendirmesi
Abone
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Menü
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x
()
x