WooCommerce nedir?

Bir çevrimiçi mağaza açmayı düşünüyorsanız, vitrininizi yaratmak için pek çok yazılım seçeneği sunulur. Bu seçimler, başlangıçta beklenmedik bir durum gibi görünse de, mevcut çok sayıda online alışveriş seçeneği sebebiyle hızla bunaltıcı hissedebilir.

Bugün, çok popüler bir çözümden geçmek ve WooCommerce’in ne olduğu ve bunu bir online alışveriş internet sitesi yaratmak için neden düşünmek isteyebileceğiniz hakkında bir genel bakış sunmak istiyorum.

Peki WooCommerce Gerçekten Nedir?

WooCommerce, WordPress için bedava dağıttığı bir eklenti ya da işlevsel bir uzantıdır. On üç milyondan fazla kez indirildi ve tüm çevrimiçi mağazaların% 37’sinden fazlasını işletiyor. Bir WordPress web sitesine yüklendiğinde, WooCommerce temel ürün yönetimi, sipariş işleme ve alışveriş sepeti işlevselliği ekler.

WooCommerce, temel bir çevrimiçi mağaza oluşturabilir ve fiziksel ürünler, dijital ürünler, bağlı kuruluş işlemleri ve devam etmekte olan üyelikleri içeren çeşitli ürün ve hizmetleri satabilir. Temel yazılım, global müşteriler, envanter yönetimi, satış vergisi yönetimi, nakliye maliyeti hesaplamaları ve kuponlar gibi temel online alışveriş özelliklerini yönetebilir.

WooCommerce’in temel işlevselliği, rezervasyonlar, ürün paketleri, bileşik ürünler, AB KDV hesaplamaları ve takibi, müşteri dokümantasyonu, iadeler ve garantiler gibi ek özelliklerin beraberinde bir dizi öğrenme yönetim sistemi ekleyebilen üç yüzden fazla uzantı ile artırılabilir. Satış kursları.

WooCommerce Nasıl Kurulur?

E-ticaret internet sitesi üzerinden satış yapmak ve sahibi olduğu kolay kullanılabilir paneli ile ürün stokları, müşteri hesapları ve vergi hesaplamalarını kolayca takip etmek isteyen işletmelerin merak ettiği ilk şey “WooCommerce nasıl kurulur?” sorusudur. WooCommerce WordPress altyapısına sahip internet siteleri için sunulmakta olan bir özellik olduğu için evvela WordPress bir site kurmalısınız.

WordPress wooCommerce shop eklentisini web sitenize entegre etmek için URL çubuğuna siteadresiniz.Com/wp-admin yazarak yönetim panelinize giriş yapın. Daha sonra “Eklentiler” alanından Eklenti “Yeni Ekle” sekmesine tıklayarak eklenti ekleme sayfasına giriş yapın. Sağda ki üst kısımdan arama bölümüne aranacak kelimeyi yani “WooCommerce” yazdığınızda eklenti karşınıza çıkacaktır. Yükle seçeneğine tıkladığınız zaman eklenti yüklenir. Ve son olarak yapacağınız işlem ise “Etkinleştir” alanından WooCommerce’i aktif etmektir.

En İyi WooCommerce Rakipleri

WooCommerce, ücretsiz, açık kaynaklı yazılımlardan büyük kurumsal düzeydeki çözümlere kadar geniş bir yelpazede rakiplere sahiptir. Aşağıdakiler gibi en popüler ve yakından ilişkili alışveriş sepeti paketleri:

 • Magento : WordPress Olmayan
 • Shopify : WordPress Olmayan
 • iThemes Exchange : Ücretsiz WordPress eklentisi
 • WP e-Commerce : Ücretsiz WordPress eklentisi
 • Ecwid : WordPress Olmayan

WooCommerce Geliştiricileri

WooCommerce, öncelikle 2011 senesinin Eylül ayında WooThemes’teki ekip tarafından oluşturuldu. 2015 senesinin Mayıs ayında, WooThemes Automattic tarafından satın alındı ve WooCommerce, Automattic ürün ailesine yerleştirildi.

WooCommerce kod tabanına 350’den fazla katılımcı var. Bu geliştiriciler, Automattic ekibinin bir parçası ve daha büyük WordPress topluluğundaki bağımsız programcılardır.

Bu çeşitli WordPress geliştiricileri grubu esasında daha da çok büyük bir sayıdır. Woo ekibi ile beraber, vitrin sunumu için eklenti uzantıları ve stok internet sitesi şablonları oluşturmak, vitrin kurulumu yapmak ve müşteriler için kurulum yapmak, ayrıca özel kod ve tema ayarları sunmak için çalışan pek çok WordPress ajansı ve geliştiricisi var.

WooCommerce’in Artıları ve Eksileri

Herhangi bir yazılım parçası gibi, WooCommerce’in de onunla çalışırken çeşitli artıları ve eksileri vardır. Bunlar kişiye göre değişir, ancak online alışveriş çözümünüz olarak WooCommerce’i seçmeden önce dikkate alınmaları gerekir.

Artıları

 • Temel WooCommerce yazılımı açık kaynak kodlu ve ücretsizdir.
 • Eklentinin WordPress’e yüklenmesi oldukça kolaydır.
 • Vitrini oluşturmak için birçok WordPress teması var. Bunlar doğrudan WooThemes’den veya yüzlerce bağımsız tema geliştiricisinden gelebilir.
 • Temel işlevselliği daha sağlam hale getirmek için 300’den fazla uzantı mevcuttur.
 • WooCommerce, WordPress.org’da 1.200’den fazla 5 yıldız derecelendirmesine ve incelemesine sahiptir.
 • Yazılım, yeni özellikler ve işlevler için sık sık güncellenir.
 • Yardım sağlayacak çok sayıda WordPress geliştiricisi var.

Eksileri

 • Hemen hemen her vitrin bir uzantı gerektirir ve bu eklentiler maliyetlidir ve yıllık lisans satın almayı gerektirir.
 • E-ticarette yeni olan insanlar, bir çevrimiçi mağaza kurmak için harcanan zamanı tamamen hafife alıyor. Müşterileri, siparişleri, envanteri, satış vergisini ve nakliyeyi yönetmek için çok sayıda kullanım konuları, ayarları ve işlevsellik kararı gerekir.
 • Tüm WooCommerce temaları iyi kodlanmamıştır ve / veya sağlam değildir. Bu, WordPress’in doğasıdır ve tema alıcılarının, güvenilir tema geliştiricilerinden şablon satın aldıklarından emin olmaları gerekir.
 • Yazılım güncellemeleri, bazen bir geliştiricinin yürütme, test etme ve sorun gidermeye yardımcı olmasını gerektirebilen büyük çabalar olabilir.
 • WordPress.org’daki destek forumu iyi korunmuyor. Geçen ay girilen ve Autommatic destek ekibi tarafından yanıtlanmayan 1.000’den fazla destek bileti var.
 • WooCommerce’i bildiklerini söyleyen tüm geliştiriciler yüksek kalitede değildir.

WooCommerce Uzantıları

WooCommerce’in en büyük avantajlarından biri uzantılardır. WooCommerce uzantıları, internet sitesi sahiplerinin çevrimiçi mağazalarının işlevselliğini artırmalarına olanak tanıyan eklenti eklentileridir. Basit bir mağazayı almayı ve işlevselliği on kat artırmayı kolaylaştıran yüzlerce uzantı vardır.

Çevrimiçi mağazalarımız, ana özellik setini artırmaya ve genel müşteri memnuniyetini artırmaya yardımcı olmak için çeşitli uzantılar kullanır. WooCommerce uzantılarımız şunları içerir:

 • AutomateWoo – Tema lisans yenilemeleri için kupon içeren takip e-postaları gönderir.
 • Takip E-postaları – Müşteri katılımı için otomatik e -postalar gönderir.
 • WooCommerce için Genesis Connect – WooCommerce’i Genesis tema çerçevesine bağlar.
 • LearnDash WooCommerce Entegrasyonu – WooCommerce’i LearnDash LMS (eğitim) eklentisine bağlar.
 • Web Savvy WooCommerce Bridge – WooCommerce’i Simple: Press forumuna bağlayan özel bir eklenti.
 • WooCommerce Google Analytics Entegrasyonu – WooCommerce’i Google Analytics’e bağlar ve daha gelişmiş web sitesi raporlarına izin verir.
 • WooCommerce MailChimp Abone Ol – Kullanıcıları otomatik olarak haber bültenimize kaydetmek için WooCommerce’i MailChimp’e bağlar. Bu izne dayalıdır.
 • WooCommerce Menü Uzantısı – Web sitemizin mağaza alanına ek menü işlevselliği ekler.
 • WooCommerce PDF Faturaları – Müşteriler için indirilebilir veya yazdırılabilir bir fatura sağlar.
 • WooCommerce Stripe Gateway – WooCommerce’i Stripe ödeme ağ geçidine bağlar. Stripe, kurulumu çok kolay bir kredi kartı işlemcisidir.
 • WooCommerce Abonelikleri – Bu uzantı, yıllık tema lisansları ayarlamak ve yinelenen gelir elde etmek için kullanılır.
 • Yoast WooCommerce SEO – Ürünler için şema verilerini Bing ve Google gibi arama motorlarına gönderir.

Yukarıdaki uzantılar, sadece mevcut olanların bir örneğidir. WooCommerce uzantıları, internet sitesi sahiplerinin temel bir mağazayı almasına ve onu sağlam, oldukça işlevsel bir portala dönüştürmesine olanak tanır.

WooConf

WooCommerce topluluğu o kadar kuvvetli büyüdü ki, eklentiye adanmış bir seminere sahip.

WooConf, mağaza sahiplerinin, WordPress geliştiricilerinin ve online alışveriş uzmanlarının yazılım ve kullanımı hakkında işbirliği yapabilmek için bir araya geldiği bir etkinliktir. Etkinlik, katılımcıların bilgilerini artırma, satış tekniklerinde ustalaşma, en iyi geliştiricileri dinleme ve diğer WooCommerce kullanıcılarıyla ağ kurma fırsatlarını sağlamak amacıyla dizayn edilmiştir.

WooConf canlı bir etkinlik olsa da, organizatörler sunumları kaydeder ve katılamayanlar için bunları canlı yayınlar.

WooCommerce Çevrimiçi Mağazanız İçin Doğru mu?

Her kullanıcı ya da durum için hiçbir online alışveriş yazılımı ideal olmayacaktır. Bu sebeple, bireysel ihtiyaçlarınız için hangi online alışveriş çözümünün en iyi sonucu vereceğini belirlemek için yapılandırılmış bir süreç kullanmak en iyisidir.

WooCommerce’in ne olduğunu kendinize sormayın ve bana yardımcı olabilir mi? Bir çözüm olarak WooCommerce incelemesine atlamak yerine, bireysel ihtiyaçlarınızı belgeleyerek başlayın. İşlevselliği, tema kullanılabilirliğini, belgeleri ve desteği göz önünde bulundurun. Bu listeyi iyi bir biçimde belgeledikten sonra, WooCommerce’in gereksinimlerinizi karşılayıp karşılamadığını görmek için çeşitli çözümler ile karşılaştırın.

ŞİMDİ ARA