Web Sitelerine Trafik Çekmenin Püf Noktaları

Web sitenizi oluşturmak için çok zaman ve para harcadınız, yalnızca siteniz yayına girdiğinde cırcır böceklerini duymak için. Bu, birçok yeni web sitesi için sinir bozucu bir gerçektir ve yüzleşmesi zor olabilir.

Ancak böyle bir gerçek, doğru trafik kullanma taktikleri kullanılarak kolayca aşılabilir. Bu taktikler doğru kullanıldığında sitenize yüksek kaliteli trafik çekebilir ve harcadığınız tüm çabaya değebilir.

Bu yazıda, yüksek kaliteli site trafiğinin önemini tartışacağız. Ardından, bugün uygulamaya başlayabileceğiniz dört trafik sürüş tekniğini size tanıtacağız. Başlayalım!

Web Siteniz İçin Yüksek Kaliteli Trafik Neden Önemlidir?

Bağlı kuruluş pazarlaması bağlamında, yüksek kaliteli trafik , hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olur. Dönüştürürse (satışa dönüşürse), o zaman kalitedir. Dönüştürmezse, yapmanız gereken bazı ince ayarlar vardır.

Tahmin edebileceğiniz gibi, sitenize yüksek kaliteli trafik getirmek, hedeflenmemiş okuyucuları çekmekten çok daha önemlidir. Bunun nedeni, hedeflenen trafiğe odaklandığınızda trafik sayıları daha düşük olabilirken, dönüşüm oranlarınız ve genel satışlarınız daha yüksek olacaktır.

Ek olarak, yüksek kaliteli trafik, sitenizin arama motoru sıralamaları için iyi şeyler yapabilir. Hedeflenen okuyucuların sitenizin içeriğini paylaşma olasılığı daha yüksektir , bu da web sitenize verilen geri bağlantıları artırır .

Web Sitenize Yüksek Kaliteli Trafik Çekmek için 4 İpucu

Yüksek kaliteli trafiği daha iyi anlayarak, bu tür trafiği kendi web sitenize çekmenin yollarına bir göz atalım.

1. Yüksek Değerli İçerik Sunun

Sitenizdeki içeriğin düşündürücü ve eyleme geçirilebilir olmasını istiyorsunuz. Aslında, değerli içeriğin tanımı budur .

Yüksek değerli içerik, trafik çekmek istiyorsanız önemlidir çünkü paylaşılacak, tartışılacak ve sonuç olarak arama motoru sıralamalarını yükseltecektir .

Hazırsanız,  her seferinde yüksek değerli içerik oluşturduğunuzdan emin olmak için şu adımları izleyin :

 1. Hedef kitlenizin sorduğu soruları yanıtlayın. Arama motoru sonuçları ve sosyal medya aramaları yardımıyla hedef kitlenizi rahatsız eden soruları bulabilirsiniz.
 2. Eyleme geçirilebilir adımları dahil edin . Okuyucunuza bir sonraki adımı sunarak hemen harekete geçmelerini sağlayın.
 3. Verileri ve gerçek hayattan örnekleri kullanın . Noktayı eve götürmek için okuyuculara gerçekliğe bir bakış verin.

Hedef kitlenizi çeken yüksek değerli içerik oluşturma süreci genellikle aşırı karmaşıktır. Gerçekte, tek yapmanız gereken okuyucunuzun ne istediğini düşünmek ve sonra bunu onlara teslim etmektir.

2. Sosyal Medyada Aktif Olun

Sosyal medya, yüksek oranda hedeflenmiş trafik için güçlü bir kaynaktır. Sonuçta Pinterest, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformları bir anlamda kılık değiştirmiş arama motorlarıdır.

Bir trafik kaynağı olarak sosyal medya hakkında söylenecek çok şey var  . İşte başlamanıza yardımcı olacak birkaç ipucu:

 1. Kendinizi sınırlayın. Dışarıdaki her bir sosyal medya ağını hedeflemek yerine, kendinizi en fazla üç (hatta sadece bir veya iki) ile sınırlayın. Çabalarınızı dar bir alana odaklamak, olumlu sonuçların daha iyi olmasını sağlayacaktır.
 2. Sektörünüz için doğru platformu/platformları seçin . Nişiniz için bir platforma (veya platformlara) karar verirken, her platformun farklı bir demografiyi hedeflediğini unutmayın  ve buna göre seçim yapın.
 3. Stick tutarlı yayınlama programına .  Bu, sizi sorumlu tutacak ve istikrarlı bir takipçi kitlesine sahip olmanıza yardımcı olacaktır.
 4. Deney yapın ve sonuçları ölçün. Deneylerle, sosyal medya stratejinizi geliştirebilmeniz için hedef kitleniz için doğru programı ve stili bulabilirsiniz .

Elbette sosyal medyayı kullanırken uyulması gereken en önemli kural tutarlı olmaktır. Bu, sonuçlar istediğiniz kadar hızlı gelmese bile gönderi paylaşmaya, etkileşimde bulunmaya ve katılmaya devam etmek anlamına gelir.

3. Sektör Bloglarında Misafir Yazısı

Yüksek kaliteli trafiği artırma stratejisi olarak konuk gönderileri, sitenize trafik çekmekten daha fazlasını yapabilir. Ayrıca, hedeflenen bir kitle oluşturmanıza yardımcı olabilir .

Peki, sitenize trafik çekmek için misafir gönderilerinden nasıl daha fazla yararlanabilirsiniz ? İşte akılda tutulması gereken birkaç ipucu:

 1. Benzer bir hedef kitleye sahip bloglarda misafir gönderisi . Sitenize benzer bir odağı olan blog gönderileri – diğer bloglar kadar büyük olmasalar bile – ideal kitlenizi daha etkili bir şekilde hedeflemenizi sağlar.
 2. İçeriğinize bağlantılar ekleyin. Biraz kendi tanıtımını yapmaktan korkmayın. Gönderiye kendi ilgili çalışmanızın bağlantılarını ekleyin ve hatta (izin veriliyorsa) yazarın biyografisine bir tane ekleyin.

Unutmayın, oluşturduğunuz içerik değer sağlamak için oradadır. Odak noktanız bu olduğunda, her seferinde yüksek dönüşüm sağlayan konuk gönderileri oluşturabilirsiniz.

4. Sitenizin Bağlantılarını Optimize Edin

Bir bağlı kuruluş olarak, işletmeniz için bağlantıların ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Kısacası, bağlantılarınızı optimize etmek, etkinliklerini artırmaya yardımcı olabilir.

Bağlantı optimizasyonu, bağlantıların gizlenmesini ve  kısaltılmasını içerir. Bu, bağlantılarınızı markalamanıza ve sosyal medyada hatırlamalarını ve paylaşmalarını kolaylaştırmanıza olanak tanır.

Çözüm

Sitenizin trafiğinin kalitesi, bağlı kuruluş pazarlama işinizi artırabilir veya bozabilir. Ancak, yüksek kaliteli trafiği çekiyor gibi görünse de sinir bozucu olsa da, sonuçları iyileştirmek ve hedeflenen potansiyel müşterileri getirmek için kullanabileceğiniz birkaç teknik vardır.

Bu gönderide, sitenize yüksek kaliteli, hedeflenmiş trafik çekmenin dört yolunu özetledik. Özetlemek için:

 1. Yüksek değerli içerik sunun.
 2. Sosyal medyada aktif olun.
 3. Endüstri bloglarında misafir yazısı.
 4. Sitenizin bağlantılarını optimize edin.

Sitenize yüksek kaliteli trafik çekmekle ilgili sorularınız mı var? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

5 1 Oy
Makale Değerlendirmesi
Abone
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Menü
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x
()
x