SEO İle 7 Adımda Nasıl Başarılı Olunur?

Arama motoru optimizasyonunun (SEO) şirketinizin web sitesi trafiğini arttırmak için önemli bulunduğunu algılamak gerekir.

Hızlı bir tazeleme ihtiyacı duyanlar için SEO, doğal arama motoru sonuçları vasıtasıyla web sitesi trafiğinin hem miktarını bununla beraber kalitesini artırmanın yanı sıra markanıza maruz kalma pratiğidir.

Bugün, bütün internet sitesi trafiğinin yüzde 50’den fazlası organik aramadan kaynaklanıyor. Bu, ücretli reklamlar ve sosyal medyanın bir araya getirmiş olduğu trafikten daha fazlasıdır. doğal ki, dijital pazarlamanın çoğu alanında olduğu benzer biçimde, SEO da etkili olmak için vakit arasında strateji ve belirli süreçler gerektirir. Bugün SEO çalışmalarınızı test altında tutmak için her ay takip edebileceğiniz 7 adımı paylaşacağım.

arama motoru optimizasyonu
arama motoru optimizasyonu

1. Rekabetinizi izleyin

Rakiplerinize göz kulak olmak, yeni içerik için ilham bulmanın yararlı bir yoludur. İçerik türleri, gelen bağlantılar veya yayın programları gibi rekabetçi internet sitesi verilerine (rakipleriniz için ne tür içeriğin işe yaradığının yanı sıra) bakarak kendi sitenize katılımı nasıl artworkıracağınızı daha iyi anlayabilirsiniz.

Hızlı ipucu: BuzzSumo gibi araçlar , kullananların popülerliğe göre sırası ile mevzuya gore sosyal olarak en fazla paylaşılan içeriği aramasına olanak tanır. Bu, rakiplerinizin ne kadar iyi performans gösterdiğini görebileceğiniz ve ayrıca yeni rekabeti belirleyebileceğiniz demektir.

2. Sitenizi tarayın

Web sitesi taraması, site, güvenlik, bozuk bağlantılar veya performans göstermeyen iyi SEO hızı hakkında size fikir verecektir. Bu yapıldıktan sonra, raporunuz SEO ile uyumlu olmayan veya Google için optimize edilmiş öğelerin bir. Bu verilerle, şifreli tüm bilgileri düzeltmek ve sitenizin iyi bilgi sağlamak için bir plan yapabilirsiniz.

Hızlı ipucu: Sitenizin mobil uyumlu olmasını sağlayın. Hızlı, duyarlı ve potansiyel bir müşterinin beklentilerini karşılayan bir site istiyorsunuz.

3. Anahtar kelime araştırmasını güncelleyin

İlgili anahtar kelimeleri bulma, analiz etme ve kullanma pratiği, etkili bir SEO stratejisinin çok önemli bir kelime bulma. Anahtar kelimeler, iceriğinizle daha fazla insana ulaşmanın harika bir yoludur, bu günlük sektörünüz için doğru olanları çok önemlidir. Anahtar kelime araştırmasının zirvesinde kalmak, yeni eğilimleri, nişleri ve içerik fikirlerini keşfetmenize yardımcı olabilir.

Hızlı ipucu: İşletmenizle son derece alakalı temel bir anahtar kelime listesi oluşturun. Buradan itibaren uzatmalar ve daha uzun kuyruk şartları daha organik olarak gerçekleşecek ve zamanla gelişecek yaşayan ve nefes alan bir belgeye sahip olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca, 1 numaraya, rakiplerinizin hedeflediği anahtar kelimelere bakın ve bunun genel stratejinizi şekillendirip şekillendiremeyeceğine bakın. Moz bunun için harika bir seçenektir.

4. Gelecekteki içeriği planlayın

İçeriği önceden planlamak, yayın takviminizi kolaylaştırmak ve SEO’nuzu geliştirmenize yardımcı olacak bir egzersizdir. Planladığınız içeriğin hedef kitlenize göre uyarlandı ve çeşitli içerik formlarını takviminize dahil değişken emin olun. Her ay kontrol etmek, pazardaki temel trendleri takip etmenize yardımcı olacak ve sitenize trafik çekecek katma değerli içerik oluşturmanıza yardımcı olur.

Hızlı ipucu: Önümüzdeki ay için bir içerik takvimi yapın ve yeni içerik oluşturmayı şekillendirebilecek ilgili tüm etkinlikleri veya sektör haberlerini girin.

5. Blog gönderileri optimize edin

Sitenizdeki bazı blog gönderileri her zaman diğerlerinden daha iyi performans gösterir. Neyse ki, onları geliştirmenin yolları var. İçeriği daha alakalı olacak şekilde güncellemek, anahtar kelimeleri iyileştirmek veya fazladan gelen ve giden bağlantılar eklemek, mevcut gönderilerinizi güçlendirmek ve sitenize daha fazla trafik çekmek için atabileceğiniz adımların örnekleridir.

Hızlı ipucu: Blog yazılarınızın her biri en az bir gelen ve bir giden bağlantı içermelidir.

6. Geri bağlantılarınızı kontrol edin

Gelen bağlantılarınızı düzenli olarak izleyerek, endişelerinizi sorun haline gelmeden hızla tespit edebilirsiniz. Orada bulunan araçlardan bol Eğer olumsuz yönde SEO etkileyebilecek herhangi düşük kaliteli bağlantıları noktaya kolay yapar – Sitenize bağlantı sitelerin bir rapor sunacaktır.

Hızlı ipucu: Size geri bağlantı olarak atıfta bulunan herkesle konuşun. Bu fırsatlar konuşmaya izin verir ve düzenli bağlantı paylaşımına dönüşebilir veya en azından size içeriğinizi değerli gören biriyle daha kişisel bir bağlantı sağlayabilir.

7. Web site performansını ölçün

Son olarak, web sitenizin performansını ölçmek iyi bir uygulamadır. En büyük pozitif ve negatif trafik değişikliklerinin olduğu sayfalara bakın ve bu değişikliklerin neden meydana gelmiş olabileceğini belirleyin. Bu, yönlendirme trafiğine, sosyal trafiğe, doğrudan trafiğe ve web sitenizin sıraladığı toplam anahtar kelimelere bakmayı içerebilir.

Hızlı ipucu: İlerlemeyi tanımlamanın kolay olması için her ay kanal performansınızın net bir kaydını tutun. Raporlamanızda şeffaf olun, başarıyı kutlayın, nedenini sorun ve performansta herhangi bir düşüş görürseniz meraklı olun.

SEO sabır ve zaman ister

Site sağlığını korumak ve iyi SEO uygulamalarını takip etmek çok zor olabilir. Ancak, yukarıda tartışılan ipuçlarını ve süreçleri düzenli olarak takip ederek, sitenizin genel görünürlüğünü ve aramada sıralama yeteneğini artırmak hem yönetilebilir hem de basit olabilir.

Doğru uygulandığında SEO, trafik, kullanıcı deneyimi, müşteri adayı oluşturma, marka bilinirliği ve satışlar üzerinde gözle görülür bir etkiye sahip olabilir. Bu nedenle, bazı temel SEO bakımı için her ay günlüğünüzde zaman ayırarak web sitenizin optimize edilmiş kalmasını sağlayın. Pişman olmayacaksın.

ŞİMDİ ARA