İşletmenizin Web Sitesine İhtiyaç Duyulmasının Başlıca 7 Nedeni

Neden bir web sitesine ihtiyacım var, zaten bir Facebook sayfam var?

Birçok küçük işletme sahibinin aklında bu soru var. Dijital pazarlama, sosyal ağ ya da internet sitesi tasarımı ile uğraşan herkes bu soruyu pek çok kez alıyor.

Ve temel olarak, “küçük işletme” terimini kullanmamızın sebebi, kârlı ve çok büyük bir şirket olmaya geçişte sosyal güvenilirliğin hayati bir rol oynamasıdır. Ve bir web sitesine sahip olmak, sosyal güvenilirliğin hayati kaynaklarından birisidir.

İyi bir web sitesiyle beraber gelen pek çok başka şey de var. Bu sebeple, hedef kitlenizden daha fazla trafik ve satış çekmekle ilgileniyorsanız, bu listenin sonuna kadar kalın.

Geri kalanınız için! Lütfen önümüzdeki yıl, arkadaşlarınızın işletme web sayfalarının yardımı ile bir servet dönüştürdüğünü gördüğünüzde tekrar gelin.

Neden Bir Web Sitesine İhtiyacınız Var?

Basit cevap, internet siteleri iş, satış, potansiyel müşteri oluşturmanıza ve ayrıca marka değerinizi artırmanıza yardımcı olabilir. Müşterilerin nezdinde güvenilirliği artırmaya yardımcı olur ve işletmelerin hizmetlerini hedeflenen kitleye sergilemelerine yardımcı olur.

İşletmeniz, hiç kimse işletmenizle ilgili soruları yanıtlamak için aramaları seçmeden gün saat 18:00’de kapanabilir. Bununla beraber, web sayfanız, işletmenizi tanıtmak ve hizmetlerinizi potansiyel müşterilerinize tanıtmak için senenin 365 günü 24/7 yayında olacaktır.

Bir İşletme Web Sitesine Sahip Olmak İçin En Önemli 7 Neden

Tüketicilerin %40’ı, çevrimiçi varlığı olmayan bir işletmeye güvenmiyor!

Web siteniz, pazarlama varlığınızdır çünkü çağdaş bir dünyada yaşıyoruz. Avustralyalılar her hafta çevrimiçi olarak ortalama 23 saatten fazla ve avuç içi cihazlarına günde en fazla beş saat ayırmaktadır.

Bir iş hakkında düşünmek ve bir işletme hakkında araştırma yapabilmek için çok fazla zamana sahip olan insanlar, çoğu durumda internet sitesi olmayan işletmeleri yeteri kadar güvenilir bulamıyor.

Web sitesi geliri ve YG’yi artırır

Dijital dönüşüm çağında, WordPress.Com gibi bedava dağıttığı yazılımları kullanarak bir internet sitesi oluşturmak çok para değil, ancak size daha fazla patlama sağlıyor. Fazla masraf yapmadan arama motoru için optimize edilmiş bir platformda gelecekteki binlerce müşteriye ulaşacaksınız.

Hizmetlerinizi ya da ürünlerinizi tanıtmak için daha geniş bir kitle pazarına ulaşmanızı sağlayacaktır. Web sitesinin kalitesi, genelde içinde bulunduğunuz sektörden bağımsız olarak satın alma kararlarını ve alışverişi etkiler.

Web sitesi işletmelere güvenilirlik katar

Müşterilerinize işi ciddiye aldığınızı göstermek istiyorsanız, uzman bir internet sitesine yatırım yapmak en iyisidir. Mobil kullanıcıların %50’sinden fazlasının akıllı telefonlarına göz atarak yeni bir işletme ya da emtia belirlemiş olduğu bir çağda, bir internet sitesi oluşturmayarak itibarınıza zarar verecektir.

Bir ankete göre, internet tüketicilerinin %75’i bir kuruluşu internet sitesi tasarımına göre yargılamayı kabul ediyor. Sonunda, insanlar güvenebilecekleri bir işletmeye yatırım yapabilir ve internet sitesi bu bağlantının temel taşıdır.

İyi bir web sitesi, arama sonuçlarında büyük markalara karşı kazanabilir

Bir internet sitesinin size sektörünüzdeki devlerle rekabet etmek için iyi bir fırsat sunduğunun farkında mısınız? Optimize edilmiş bir internet sitesi tasarlarken, daha yüksek ve doğru anda doğru yerde olmalıdır.

Doğru anahtar kelimeler için optimize etmek, web sitenize gelen trafiği artıracak ve normalde SEO dediğimiz analiz, geri bildirim ve incelemelerle başlayan müşteri yolunuzu etkileyecektir. Sektörü tehdit edecek pek çok fırsattan biri, arama sonuçları listesinde lider bir rol almaktır. Bu sebeple, çevrimiçi görünürlüğe hakim değilseniz, müşterilere sizden büyük markaları satın almaları için sebepler sunmuyorsunuz.

Tekliflerinizi ve kampanyalarınızı sergileyin

Hedef kitlenin markanız ile ilk temasının bir internet sitesi olduğu bir kez daha vurgulanamaz. İşinizi nasıl yürüteceğinizden kesinlikle siz sorumlusunuz. Ek olarak, anlaşmalarınızdaki işlevleri görüntüleyebilir, hemde kısa video dersleri ya da indirmek için PDF kılavuzları da ekleyebilirsiniz.

Ayrıca promosyonlarınızı, derecelendirmelerinizi ve ziyaretçilerinizin rahatsızlığını giderecek tüm fonksiyonları vurgulayacaksınız. Bu, tüketicilerin internet sitesinde geçirdikleri toplam süreyi artırır ve dokunma alternatiflerini etkileyebilir.

Tüm rakiplerinizin zaten bir web sitesi var

Bu kulağa tuhaf gelebilir, ancak çok büyük bir anlam ifade ediyor. Bu işte yalnız değilsin. Binlerce işletme artık sizin sunduğunuz ürün ve hizmetleri sunuyor ve bunların çoğunun kendi internet siteleri olacak.

Bu makalede önceden değinilen tüm noktalara bakarsam, zaten pozitif bir noktadalar. Piyasada daha güvenli görünüyorlar, halkla ilk güvenlerini kurdular, ürünlerini / hizmetlerini sergilediler ve Google aramalarından kazanç sağladılar.

Güzel bir web sitesi nasıl tasarlanır?

2000’lerden bu yana pazar değişikliğine tanık oldu. Web geliştiricilerimiz tarafından tasarlanan internet siteleri yalnızca güzel olmakla kalmaz, hemde ziyaretçilerinizin dönüşümünü de artırır.

Bunlara ” Sihirli Dönüşüm Web Siteleri ” diyoruz !

Adana Web Tasarım

5 1 Oy
Makale Değerlendirmesi
Abone
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Menü
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x
()
x