WordPress Otomasyon Araçları ve İpuçları

Aklımı korumak için bazı WordPress otomasyon araçları bulmam ve kurmam gerektiğini fark etmem çok uzun sürmedi. Yıllar boyunca pek çok eklenti, SaaS ürünü ve aracı denedim. İnternette pazarlama ve satışın hızlı ve kolay olduğuna dair yanlış bir inanç var. Öyle değil. Pazarlama çabalarını başarılı kılmak için pek çok bileşen var.

Durumun gerçekliği, internet pazarlamasının dünyanın kapılarını açması ve bununla beraber her şeyin mümkün olmasıdır. Bunun gerçekten günlük yaşam insanı için açık bir alternatifler kitabı olduğuna ve herkezin amaçlarına ulaşmak için interneti kullanabileceğine inanıyorum.

Ancak başarı sadece planlama, durum tespiti ve sıkı çalışma ile gelir. Doğru araçları eklemek, sıkıcı günlük etkinliklere daha az vurgu yaparak planlama ve yaratıcılığa daha fazla odaklanmanıza yardımcı olabilir. Bu değişim sizi yalnızca mutlu etmekle kalmaz, hemde çok daha iyi neticeler sağlar.

Bu WordPress Otomasyon Araçlarıyla Daha Akıllı Çalışın

Bugün, WordPress’i ve günlük iş akışımı otomatikleştirmek için en sevdiğim araçlardan bazılarını paylaşmak istiyorum. Bazıları WordPress’in kontrol panelinde bulunurken diğerleri üçüncü taraf uygulamalarıdır. Bazıları ücretsizdir ve diğerleri için aylık ya da senelik olarak ödeme yapılır. Hepsi parasına değer.

Akismet – Blog yazmak için WordPress kullanıyorsanız ve yorumlarınız açıksa, Akismet muhakkak kullanılması gerekli olan bir eklentidir. Gelen yorumları verimli bir biçimde izler ve kullanıcının herhangi bir etkileşimi olmadan istenmeyen postaları ele alır.

AutomateWoo – Bu, kullanıcı tanımlı iş akışlarına göre takip iletişimi sağlamayı başaran WooCommerce için kuvvetli bir uzantıdır. Bu eklentiyi, tema alıcılarını aboneliklerinin sona erdiği konusunda otomatik şekilde uyarmak ve devamlı destek almak için yenilemelerini talep etmek için kullanıyoruz.

Dlvr.it – Yakın zamanda bu yazılım hizmetini buldum ve onu seviyorum! Bir dizi sosyal ağ profiline sahibiz ve bu araç, RSS beslemelerine göre gönderileri otomatikleştirmeye yardımcı olur. Feridkaplan.com.tr gönderilerinin beraberinde favori web sitelerimden ve bloglardan metinler paylaşmak için kullanıyorum. HootSuite’ten çok daha fazla seçenek sunar ve büyük oranda daha kullanıcı dostudur.

Takip E-postaları – Bu, hisse senedi Genesis temalarımızın ve çevrimiçi SEO kurslarımızın yeni alıcılarını işe almak için kullandığım diğer bir WooCommerce uzantısı. Bir sipariş işlendikten sonra göndermeyi planladığım birden çok e-postam var. Yeni temayı ya da kursu kullanma hakkında bilgi verirler ve tekrar tekrar aldığım yaygın soruların çoğunu yanıtlarlar. Bu WordPress eklentisi, destek süremimi büyük ölçüde azalttı ve müşteri memnuniyetini artırdı.

Yerçekimi Formları – Bu WordPress eklentisinin geliştirici lisansını seneler önce satın aldık ve bunun mevcut en iyi WordPress eklentilerinden biri olduğuna inanıyorum. Geliştirici sağlam, eklenti sağlam ve kullanıcı arayüzü mükemmel. Oluşturduğumuz her özel internet sitesi Gravity Forms kullanıyor ve her hisse senedi temasının bunun için tasarlandığından emin oluyorum.

Gravity Forms MailChimp Eklentisi – Bu Gravity Forms uzantısı MailChimp’i WordPress sorgu formlarına bağlar. Aboneler otomatik şekilde MailChimp’e gönderilir ve uygun e-posta listesine eklenir.

Hotjar – Bu, yakın zamanda diğer bir WordPress geliştiricisinin tavsiyesine dayanarak keşfettiğim bir araçtır. Bu, alışveriş merkezinde izleyen insanlar gibi, ama kendi internet sitenizde. İnsanların web sitenizi açtıklarında ne yaptıklarını bilmek istiyorsanız, bu araç muhteşem. Hatta bedava dağıttığı bir deneme sunuyor. Bu araç, kullanıcı anketlerinde ve tasarımda size zaman kazandıracaktır.

iThemes Sync – Sync, tüm WordPress siteleriniz için güncellemeleri tek biyerden yönetmenize olanak tanır. Uzak internet sitesi yedeklemelerini otomatikleştirecek ve sizi muhafaza etmeye devam edecek olan BackupBuddy ile bağlantı kurar. İThemes ekibi çok sağlam ve mükemmel eklentiler üretiyorlar. 50’den fazla farklı WordPress internet sitesini yönettiğimizden, bu araç bizi olabildiğince verimli tutmanın önemli bir parçasıdır.

MailChimp – Bu, e-posta kampanyaları ve RSS tabanlı e-postalar sağlamayı başaran üçüncü taraf bir yazılım çözümüdür. Zaman zaman kullanıcı gruplarına bireysel e-postalar gönderecek olsam da, bu hizmeti aktif olarak haftalık haber bültenlerini blog abonelerine göndermek için kullanıyoruz. MailChimp, haber bültenini otomatik şekilde doldurmak ve daha önce belirlenmiş bir gün ve saatte göndermek için blogumuzun RSS beslemesini kullanır.

Basit URL’ler – Bu eklenti, harici web sitelerine hızlı bir biçimde bağlanmama ve bu köprülerin kullanımını izlememe yardım ediyor. Bunu bloglarda ve destek forumlarında sıklıkla başvurulan hedeflere bağlantı vermek için kullanıyorum. Ücretsizdir ve bana çok zaman kazandırır. Satış ortağı bağlantılarını yönetmek için de harikadır.

Yorumlara Abone Ol – Bu eklenti, senelerdir kullandığım diğer bir bedava dağıttığı yazılım parçasıdır. Kullanıcıların belirli bir gönderi için blog yorumu güncellemeleri hakkında bildirim talep etmelerine olanak tanır. Katılım oluşturmaya ve ziyaretçi memnuniyetini artırmaya yardımcı olur.

WooCommerce Google Analytics Entegrasyonu – Bu WooCommerce eki, WooCommerce satışlarını Google Analytics raporlarına bağlar. Bu, GA’nın satışları izlemesine ve kaynağa göre satışlar, günlük satışlar gibi önemli veriler hakkında rapor oluşturmasına olanak tanır.

WooCommerce MailChimp Abone Ol – Bu WooCommerce uzantısı yalnızca bana zaman kazandırmakla kalmıyor, haftalık bültenimize abone olma oranını büyük ölçüde artırdı. Alışveriş sepetimizdeki bir onay kutusuna düşer ve alıcılardan blogumuza abone olmak isteyip istemediklerini belirtmelerini ister. Hızlı ve basit, ancak binlerce abone üretmekten sorumlu.

WP 101  -WP 101’e abone oluyorum ve geliştirdiğimiz her özel internet sitesinde bu nasıl yapılır öğreticilerine yer veriyorum. Yalnızca temel WordPress sorularını yanıtlamaya yardımcı olmakla kalmaz, videolar otomatik şekilde güncellenir ve her yeni yazılım sürümüyle beraber WordPress’e gönderilir. Bu, müşterilerimin daima en son bilgilere sahip olduğunu ve benim hiçbir şey yapmam gerekmediğini bildiğim manasına geliyor. Diğer araçlarda olduğu gibi, bu eklenti çifte kazanç çünkü bana zaman kazandırıyor ve müşterilerimi sevindiriyor.

Yoast SEO – Yoast SEO eklentisini senelerdir kullanıyorum. Gönderi ya da sayfa başına bir SEO derecesi sağlayarak bazı SEO çabalarını otomatikleştirmeye yardımcı olur. SEO için gerekli olan her şey olmasa da, geri bildirim sağlamaya ve arama motorları için sağlam XML site haritaları oluşturmaya yardımcı olur.

Read More
ŞİMDİ ARA