İşletmenizin Web Sitesine İhtiyaç Duymasının Başlıca 7 Nedeni

Neden bir web sitesine ihtiyacım var, zaten bir Facebook sayfam var?

Birçok küçük işletme sahibinin aklında bu soru var. Dijital pazarlama, sosyal ağ ya da internet sitesi tasarımı ile uğraşan herkes bu soruyu pek çok kez alıyor.

Ve temel olarak, “küçük işletme” terimini kullanmamızın sebebi, kârlı ve çok büyük bir şirket olmaya geçişte sosyal güvenilirliğin hayati bir rol oynamasıdır. Ve bir web sitesine sahip olmak, sosyal güvenilirliğin hayati kaynaklarından birisidir.

İyi bir web sitesiyle beraber gelen pek çok başka şey de var. Bu sebeple, hedef kitlenizden daha fazla trafik ve satış çekmekle ilgileniyorsanız, bu listenin sonuna kadar kalın.

Geri kalanınız için! Lütfen önümüzdeki yıl, arkadaşlarınızın işletme web sayfalarının yardımı ile bir servet dönüştürdüğünü gördüğünüzde tekrar gelin.

Neden Bir Web Sitesine İhtiyacınız Var?

Basit cevap, internet siteleri iş, satış, potansiyel müşteri oluşturmanıza ve ayrıca marka değerinizi artırmanıza yardımcı olabilir. Müşterilerin nezdinde güvenilirliği artırmaya yardımcı olur ve işletmelerin hizmetlerini hedeflenen kitleye sergilemelerine yardımcı olur.

İşletmeniz, hiç kimse işletmenizle ilgili soruları yanıtlamak için aramaları seçmeden gün saat 18:00’de kapanabilir. Bununla beraber, web sayfanız, işletmenizi tanıtmak ve hizmetlerinizi potansiyel müşterilerinize tanıtmak için senenin 365 günü 24/7 yayında olacaktır.

Bir İşletme Web Sitesine Sahip Olmak İçin En Önemli 7 Neden

Tüketicilerin %40’ı, çevrimiçi varlığı olmayan bir işletmeye güvenmiyor!

Web siteniz, pazarlama varlığınızdır çünkü çağdaş bir dünyada yaşıyoruz. Avustralyalılar her hafta çevrimiçi olarak ortalama 23 saatten fazla ve avuç içi cihazlarına günde en fazla beş saat ayırmaktadır.

Bir iş hakkında düşünmek ve bir işletme hakkında araştırma yapabilmek için çok fazla zamana sahip olan insanlar, çoğu durumda internet sitesi olmayan işletmeleri yeteri kadar güvenilir bulamıyor.

Web sitesi geliri ve YG’yi artırır

Dijital dönüşüm çağında, WordPress.Com gibi bedava dağıttığı yazılımları kullanarak bir internet sitesi oluşturmak çok para değil, ancak size daha fazla patlama sağlıyor. Fazla masraf yapmadan arama motoru için optimize edilmiş bir platformda gelecekteki binlerce müşteriye ulaşacaksınız.

Hizmetlerinizi ya da ürünlerinizi tanıtmak için daha geniş bir kitle pazarına ulaşmanızı sağlayacaktır. Web sitesinin kalitesi, genelde içinde bulunduğunuz sektörden bağımsız olarak satın alma kararlarını ve alışverişi etkiler.

Web sitesi işletmelere güvenilirlik katar

Müşterilerinize işi ciddiye aldığınızı göstermek istiyorsanız, uzman bir internet sitesine yatırım yapmak en iyisidir. Mobil kullanıcıların %50’sinden fazlasının akıllı telefonlarına göz atarak yeni bir işletme ya da emtia belirlemiş olduğu bir çağda, bir internet sitesi oluşturmayarak itibarınıza zarar verecektir.

Bir ankete göre, internet tüketicilerinin %75’i bir kuruluşu internet sitesi tasarımına göre yargılamayı kabul ediyor. Sonunda, insanlar güvenebilecekleri bir işletmeye yatırım yapabilir ve internet sitesi bu bağlantının temel taşıdır.

İyi bir web sitesi, arama sonuçlarında büyük markalara karşı kazanabilir

Bir internet sitesinin size sektörünüzdeki devlerle rekabet etmek için iyi bir fırsat sunduğunun farkında mısınız? Optimize edilmiş bir internet sitesi tasarlarken, daha yüksek ve doğru anda doğru yerde olmalıdır.

Doğru anahtar kelimeler için optimize etmek, web sitenize gelen trafiği artıracak ve normalde SEO dediğimiz analiz, geri bildirim ve incelemelerle başlayan müşteri yolunuzu etkileyecektir. Sektörü tehdit edecek pek çok fırsattan biri, arama sonuçları listesinde lider bir rol almaktır. Bu sebeple, çevrimiçi görünürlüğe hakim değilseniz, müşterilere sizden büyük markaları satın almaları için sebepler sunmuyorsunuz.

Tekliflerinizi ve kampanyalarınızı sergileyin

Hedef kitlenin markanız ile ilk temasının bir internet sitesi olduğu bir kez daha vurgulanamaz. İşinizi nasıl yürüteceğinizden kesinlikle siz sorumlusunuz. Ek olarak, anlaşmalarınızdaki işlevleri görüntüleyebilir, hemde kısa video dersleri ya da indirmek için PDF kılavuzları da ekleyebilirsiniz.

Ayrıca promosyonlarınızı, derecelendirmelerinizi ve ziyaretçilerinizin rahatsızlığını giderecek tüm fonksiyonları vurgulayacaksınız. Bu, tüketicilerin internet sitesinde geçirdikleri toplam süreyi artırır ve dokunma alternatiflerini etkileyebilir.

Tüm rakiplerinizin zaten bir web sitesi var

Bu kulağa tuhaf gelebilir, ancak çok büyük bir anlam ifade ediyor. Bu işte yalnız değilsin. Binlerce işletme artık sizin sunduğunuz ürün ve hizmetleri sunuyor ve bunların çoğunun kendi internet siteleri olacak.

Bu makalede önceden değinilen tüm noktalara bakarsam, zaten pozitif bir noktadalar. Piyasada daha güvenli görünüyorlar, halkla ilk güvenlerini kurdular, ürünlerini / hizmetlerini sergilediler ve Google aramalarından kazanç sağladılar.

Güzel bir web sitesi nasıl tasarlanır?

2000’lerden bu yana pazar değişikliğine tanık oldu. Web geliştiricilerimiz tarafından tasarlanan internet siteleri yalnızca güzel olmakla kalmaz, hemde ziyaretçilerinizin dönüşümünü de artırır.

Bunlara ” Sihirli Dönüşüm Web Siteleri ” diyoruz !

Adana Web Tasarım

Read More

Web Sitenizin Neden Herkes İçin Erişilebilir Olması Gerekiyor?

Web sitenizi erişilebilir hale getirmenin vakti geldi. Web erişilebilirliği , çevrimiçi topluluk ve müşterileriniz için yapabileceğiniz en önemli şeylerden birisidir. Erişilebilir bir internet sitesi, engelli kişiler için gezinmeyi kolaylaştıran teknoloji ile dizayn edilmiştir. Kullanıcılar üstündeki olumlu etkisi birkaç özelliğin çok ötesine geçer. 

Erişilebilirlik, dijital topluluk için daha kapsayıcı bir internet sitesi oluşturmada önemli bir adımdır ve web sitenizi herkezin keyif alabileceği bir tecrübe haline getirecektir . Ancak, tüm internet siteleri, sitelerini ziyaret eden her kişiye erişilebilir bir tecrübe sağlamak amacıyla uygun biçimde donatılmamıştır. Milyonlarca insan her gün interneti kullanıyor ve çoğu, web’i diğerleri gibi kullanabilmeleri için erişilebilir teknolojiye ihtiyaç duyuyor.

Erişilebilirliği iyileştirmek zor bir görev gibi görünebilir, ama bu araçları ve kaynakları uygulamak çalışmaya değer. Erişilebilir bir internet sitesi oluşturma girişiminize başlamadan evvel, web sayfanız için neden hayati önem taşıdığını ve her kullanıcı için nasıl kolayca kapsayıcı bir ziyaret oluşturabileceğinizi tartışalım.

Erişilebilirlik neden önemlidir? 

Web siteniz genelde potansiyel bir müşterinin işletmeniz hakkında sahip olabileceği ilk izlenimdir. Engelli kullanıcılar için internet, işletmenizle etkileşim kurmanın en verimli yolu ve aldıkları tek izlenim olabilir. Web sitenizi erişilebilirlik özellikleriyle zenginleştirerek, müşteri bilgi birikimi sitenizi ziyaret eden her kullanıcı için daha problemsiz ve daha keyifli olacaktır. Herkesin ihtiyaçlarını karşılamak, her kullanıcı için kapsayıcı bir tecrübe için son derece önemlidir. Erişilebilir bir internet sitesi, web materyali ile diğer kullanıcılar kadar eşit şekilde etkileşim kurma becerisi sağlar. 

Erişilebilirliğin pek çok farklı yönü vardır, çünkü tüm engellere yönelik gereksinimler internet sitesinin elinden gelen en iyi biçimde karşılanmalıdır. Neyse ki, erişilebilirlik araçlarını eklemek düşündüğünüzden çok daha kolaydır ve muhtemelen web platformunuz erişilebilirliği geliştirme yeteneğiniz vardır.

Erişilebilir bir internet sitesi oluşturmak, düşündüğünüz kadar zor bir iş değildir, ancak her kullanıcının hoş karşılandığını ve uyum sağladığını hissettirmek son derece önemlidir. Web sitenize güçlük bakımından farklılık gösteren pek çok ekleme vardır, ancak çoğu hızlı bir biçimde uygulaması yapılacak kadar basittir.

Web tasarımında çok bilgili olmasanız dahi , doğru yönde bir adım atmanıza yardım edecek, yapabileceğiniz değişiklikler vardır . Örneğin, kolayca yapılabilecek bazı temel öğeler, renkleri yüksek kontrasta sahip olacak biçimde ayarlamak (bu, metni daha okunabilir hale getirmeye yardımcı olur) ya da resimlere ve videolara alternatif metin eklemek olabilir. Bunlar küçük değişiklikler gibi görünse de, herkes için kullanıcı deneyimini geliştirmede çok büyük bir fark yaratırlar.

İnternette girişimcilere ve profesyonellere daha erişilebilir bir web bilgi birikimi oluşturmaya yardımcı olmak için oluşturulmuş çok sayıda kaynak bulunur. Erişilebilirlik yönergelerine eksiksiz bir genel bakış arıyorsanız, Web Erişilebilirlik Girişimi , içeriğin ve teknik öğelerin nasıl düzenleneceği konusunda bir kılavuz sunar.

Çoğu proje gibi, internet sitenizin erişilebilirliğini en başından geliştirmek genelde daha kolaydır , bu sebeple ileride sayfalar meydana getirirken bunu aklınızda bulundurun. Erişilebilirliğe daha aşina olduğunuzda, kapsayıcılığı akılda tutan bir web sitesi oluşturmak ikinci bir doğa gibi hissedecektir.

Uzman yardımı almanız gerekiyor

Hala web tasarım yeteneklerinizden emin değilseniz, umudunuzu kaybetmeyin. Web sitesi oluşturmanın artılarını ve eksilerini öğrenmenize gerek kalmadan daha erişilebilir bir kullanıcı bilgi birikimi oluşturmanıza yardımcı olabilecek bir çözüm var: web uzmanları. Bu profesyoneller, internet sitesi oluşturma konusunda bir hayli deneyimlidir ve erişilebilirlik özelliklerinin nasıl ekleneceğini anlar , bu da zamandan ve Google’da arama yapabilmek için size zaman kazandırır. En iyi kısım? İşe alma sürecinin ötesinde herhangi bir ek iş için endişelenmenize gerek kalmayacak. 

Şimdi merak ediyor olabilirsiniz, bir web profesyonelini nerde bulabilirim? Görünüşe göre, bir profesyonel bulmak sandığınızdan çok daha kolay. Serbest çalışan internet siteleri ya da tavsiyeler isteyen bir Facebook gönderisi kendiniz bir web profesyoneli tutmayı seçebilirsiniz. Diğer ve daha basit bir seçenek, internet sitesi profesyonelleri sağlamayı başaran bir hizmet üzerinden çalışmaktır. Çoğu hizmet, profesyonellerin işe alınması ve incelenmesinin beraberinde sizin için protokol ayrıntılarıyla ilgilenecek ve sizi anında erişilebilir bir internet sitesine sahip olmaya yönlendirecektir. 

Erişilebilir bir internet sitesi oluşturmak çok zor bir görev gibi görünebilir, ancak tüm kullanıcıların işletmenizle etkileşimde bulunabilmesi için bu özelliklerin yerinde olması önemlidir. İster kendi başınıza yeniden tasarlama görevini üstleniyor olun, ister bununla ilgilenmesi için bir web uzmanı tutuyor olun, erişilebilirliği artırmak herkes için daha kapsayıcı bir internet topluluğuna doğru adımlar atacaktır.  

 

Read More
ŞİMDİ ARA