İşletmenizin Web Sitesine İhtiyaç Duymasının Başlıca 7 Nedeni

Neden bir web sitesine ihtiyacım var, zaten bir Facebook sayfam var?

Birçok küçük işletme sahibinin aklında bu soru var. Dijital pazarlama, sosyal ağ ya da internet sitesi tasarımı ile uğraşan herkes bu soruyu pek çok kez alıyor.

Ve temel olarak, “küçük işletme” terimini kullanmamızın sebebi, kârlı ve çok büyük bir şirket olmaya geçişte sosyal güvenilirliğin hayati bir rol oynamasıdır. Ve bir web sitesine sahip olmak, sosyal güvenilirliğin hayati kaynaklarından birisidir.

İyi bir web sitesiyle beraber gelen pek çok başka şey de var. Bu sebeple, hedef kitlenizden daha fazla trafik ve satış çekmekle ilgileniyorsanız, bu listenin sonuna kadar kalın.

Geri kalanınız için! Lütfen önümüzdeki yıl, arkadaşlarınızın işletme web sayfalarının yardımı ile bir servet dönüştürdüğünü gördüğünüzde tekrar gelin.

Neden Bir Web Sitesine İhtiyacınız Var?

Basit cevap, internet siteleri iş, satış, potansiyel müşteri oluşturmanıza ve ayrıca marka değerinizi artırmanıza yardımcı olabilir. Müşterilerin nezdinde güvenilirliği artırmaya yardımcı olur ve işletmelerin hizmetlerini hedeflenen kitleye sergilemelerine yardımcı olur.

İşletmeniz, hiç kimse işletmenizle ilgili soruları yanıtlamak için aramaları seçmeden gün saat 18:00’de kapanabilir. Bununla beraber, web sayfanız, işletmenizi tanıtmak ve hizmetlerinizi potansiyel müşterilerinize tanıtmak için senenin 365 günü 24/7 yayında olacaktır.

Bir İşletme Web Sitesine Sahip Olmak İçin En Önemli 7 Neden

Tüketicilerin %40’ı, çevrimiçi varlığı olmayan bir işletmeye güvenmiyor!

Web siteniz, pazarlama varlığınızdır çünkü çağdaş bir dünyada yaşıyoruz. Avustralyalılar her hafta çevrimiçi olarak ortalama 23 saatten fazla ve avuç içi cihazlarına günde en fazla beş saat ayırmaktadır.

Bir iş hakkında düşünmek ve bir işletme hakkında araştırma yapabilmek için çok fazla zamana sahip olan insanlar, çoğu durumda internet sitesi olmayan işletmeleri yeteri kadar güvenilir bulamıyor.

Web sitesi geliri ve YG’yi artırır

Dijital dönüşüm çağında, WordPress.Com gibi bedava dağıttığı yazılımları kullanarak bir internet sitesi oluşturmak çok para değil, ancak size daha fazla patlama sağlıyor. Fazla masraf yapmadan arama motoru için optimize edilmiş bir platformda gelecekteki binlerce müşteriye ulaşacaksınız.

Hizmetlerinizi ya da ürünlerinizi tanıtmak için daha geniş bir kitle pazarına ulaşmanızı sağlayacaktır. Web sitesinin kalitesi, genelde içinde bulunduğunuz sektörden bağımsız olarak satın alma kararlarını ve alışverişi etkiler.

Web sitesi işletmelere güvenilirlik katar

Müşterilerinize işi ciddiye aldığınızı göstermek istiyorsanız, uzman bir internet sitesine yatırım yapmak en iyisidir. Mobil kullanıcıların %50’sinden fazlasının akıllı telefonlarına göz atarak yeni bir işletme ya da emtia belirlemiş olduğu bir çağda, bir internet sitesi oluşturmayarak itibarınıza zarar verecektir.

Bir ankete göre, internet tüketicilerinin %75’i bir kuruluşu internet sitesi tasarımına göre yargılamayı kabul ediyor. Sonunda, insanlar güvenebilecekleri bir işletmeye yatırım yapabilir ve internet sitesi bu bağlantının temel taşıdır.

İyi bir web sitesi, arama sonuçlarında büyük markalara karşı kazanabilir

Bir internet sitesinin size sektörünüzdeki devlerle rekabet etmek için iyi bir fırsat sunduğunun farkında mısınız? Optimize edilmiş bir internet sitesi tasarlarken, daha yüksek ve doğru anda doğru yerde olmalıdır.

Doğru anahtar kelimeler için optimize etmek, web sitenize gelen trafiği artıracak ve normalde SEO dediğimiz analiz, geri bildirim ve incelemelerle başlayan müşteri yolunuzu etkileyecektir. Sektörü tehdit edecek pek çok fırsattan biri, arama sonuçları listesinde lider bir rol almaktır. Bu sebeple, çevrimiçi görünürlüğe hakim değilseniz, müşterilere sizden büyük markaları satın almaları için sebepler sunmuyorsunuz.

Tekliflerinizi ve kampanyalarınızı sergileyin

Hedef kitlenin markanız ile ilk temasının bir internet sitesi olduğu bir kez daha vurgulanamaz. İşinizi nasıl yürüteceğinizden kesinlikle siz sorumlusunuz. Ek olarak, anlaşmalarınızdaki işlevleri görüntüleyebilir, hemde kısa video dersleri ya da indirmek için PDF kılavuzları da ekleyebilirsiniz.

Ayrıca promosyonlarınızı, derecelendirmelerinizi ve ziyaretçilerinizin rahatsızlığını giderecek tüm fonksiyonları vurgulayacaksınız. Bu, tüketicilerin internet sitesinde geçirdikleri toplam süreyi artırır ve dokunma alternatiflerini etkileyebilir.

Tüm rakiplerinizin zaten bir web sitesi var

Bu kulağa tuhaf gelebilir, ancak çok büyük bir anlam ifade ediyor. Bu işte yalnız değilsin. Binlerce işletme artık sizin sunduğunuz ürün ve hizmetleri sunuyor ve bunların çoğunun kendi internet siteleri olacak.

Bu makalede önceden değinilen tüm noktalara bakarsam, zaten pozitif bir noktadalar. Piyasada daha güvenli görünüyorlar, halkla ilk güvenlerini kurdular, ürünlerini / hizmetlerini sergilediler ve Google aramalarından kazanç sağladılar.

Güzel bir web sitesi nasıl tasarlanır?

2000’lerden bu yana pazar değişikliğine tanık oldu. Web geliştiricilerimiz tarafından tasarlanan internet siteleri yalnızca güzel olmakla kalmaz, hemde ziyaretçilerinizin dönüşümünü de artırır.

Bunlara ” Sihirli Dönüşüm Web Siteleri ” diyoruz !

Adana Web Tasarım

Read More

Adana Web Tasarım

Adana web tasarım ile istek ve ihtiyaçlarınız çerçevesinde hızlı bir biçimde sitenizi düzenlemenizi sağlamaktayız ve müşterilerin istek ve ihtiyaçlarını temel alarak yaratıcılık,üretkenlik ve teknolojiyi üst seviyeye taşıyoruz. Web sitenizi gelişime ve yeniliğe açık olması için kullanıcının basit bir biçimde kullanabileceği yönetim sistemlerini sitenizde inşa ediyoruz. Bu web sitesini inşa ederken gözlemlediğimiz bazı değerler vardır. Profesyonel bir biçimde tasarlanmaya başlayan bütün web siteleriniz, ekibimizde bulunan teknik yöneticiler,tasarımcılar ve stratejistler ile beraber sizinde rol aldığınız yenilikçi,stratejik ve çok büyük bir keşif aşaması ile başlar.

Şirketinizin mali durumu ve boyutu ne olursa olsun,marka değerinizi yükselten ve satışınızı arttıran çözümler sunuyoruz. online alışveriş ve benzeri sektörlerde rakip firmalar ile mücadelenizde yardımcı olabilmek için kullanıcı ile beraber uzman seviyede yenilikçi bir pazarlama stratejisi izliyoruz.

adana web tasarım

Sitenizin gelişimi ve güvenliği için pek çok alanda faliyet gösteriyoruz. Seo hizmetleriyle sitenizi (mobil uyumlu) arama motorlarında daha üst sıralara taşıyoruz ve bulunmazı kolaylaştırıyoruz .Kaybolan verilerinizi kurtararak sizi çok büyük bir yükten kurtarıyoruz. Teknoloji ile beraber gelişen web sitelerinizin bütün platformlar ile uyumluluğunu esas alarak tablet,telefon ve benzeri gibi cihazlarda problemsiz bir şeklilde çalışmasını hedef alıyoruz.

Adana Web tasarım “İnternet sitelerinin son kullanıcıya estetik ve fonksiyon gibi çeşitli ilkeler doğrultusunda sunulmasını sağlamayı başaran, kod ve programlar aracılığı ile gerçekleştirmiş olan uygulamalar bütünü.” biçiminde tanımlanıyor. Web tasarımı sayesinde son kullanıcı, herhangi bir internet tarayıcısından bağlandığı web sitelerini, teknik bir bilgiye ihtiyaç duymadan kolayca kullanabiliyor.

Web Tasarım Nedir?

Web tasarımı nedir Diye sorulan bir soruya vereceğimiz cevap: Tasarım fikirlerinin estetik çizgisinde, bir amaç için belli ilkeler tarafından yönlendirildiği, düzenlendiği ve bunların uygulamaya (tasarımın yazılıma) dönüşmesi işlemleridir. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından ortaya aktif bir internet sitesi çıkar.

Neden SEO Çalışmasına Başlamalıyım?

Bir şirketin yaşam döngüsünü sürdürebilmesi ve büyümesi için gereken temel ihtiyacı pazarlamadır. SEO aynı şekilde bir şirketin pazarlama yatırımıdır. İnternetin her kesime bu kadar nüfus ettiği dönemde, internette var olabilmek ve yüksek kitlelere erişerek, yeni müşteriler kazanmak dilerseniz, Google’da var olabilmeniz gerekiyor. Bunun içinde işinde uzman bir SEO ajansı ile çalışmalara hemen başlayabilirsiniz.

Diğer yandan internet sitesi tasarımı ile alakalı yapılan hatalar veya göz ardı edilen eksiklikler, temel amaçlardan uzaklaşılmasına neden olabiliyor. Bu sebeple internet sitesi tasarlarken görsellik kadar kullanılabilirlik da büyük önem taşıyor. Tüm bu şartları yerine getirebilmek için de çeşitli kurallar, tasarım araçları ve tasarım programları kullanmak gerekmektedir. 

TASARLADIĞIMIZ WEB SİTELERİNİN ÖZELLİKLERİ

 – Tasarladığımız tüm özel web siteleri firmanızın kurumsal kimliğiyle tam olarak örtüşür.

 – Tasarımlarımız responsive dediğimiz duyarlı yapıdadır yani tüm platformlarda (bilgisayar, telefon, tablet) ekranla uyumlu açılır.

 – Tasarladığımız web siteleri hızlı açılır, sayfa açılım hızı kesinlikle 2-3 saniyeyi geçmez.

 – Kopya değil özgün bilgiler içerir, ürün ya da hizmeti detaylı açıklar.

 – Özel web tasarım hizmetinde kullanılan fotoğraflar kaliteli olup, başka sitelerden alınma kopya fotoğraflar içermez.

 – Web site tasarımı herkes tarafından rahatça kullanılabilir kolaylıkta ve anlaşılırdır.

 – Web tasarımda sayfalar birbirlerine çok iyi bağlanır, istenilen sayfaya çabuk ulaşım sağlanır.

 – Sayfa başlık ve içerikleri SEO açısından birbirleriyle alakalıdır.

 – İletişim bilgileri her sayfanın altında bulunur ve iletişim sayfasına iletişim formu ve harita eklenir.

 – Güncellemelerinizi rahatlıkla yapabilmeniz için web siteleri yönetim panelli tasarlanır.

 – Web tasarım içerisinde blog sayfaları oluşturulup siteye güncel makaleler eklemeniz sağlanır ve site ziyaretçisinin sayfada daha uzun zaman geçirmesi hedeflenir.

WEB TASARIM HİZMET SÜRECİMİZ

1 – Web Tasarım Projelendirme

Firmanızı ziyaret ederek sizi, sektörünüzü, ürün ve hizmetlerinizi en iyi biçimde tanıyıp, sektörünüzdeki diğer firmaların web sitelerini analiz edip DAHA İYİ NELER YAPABİLİRİZ anlayışı ile özel web tasarım hizmetini projelendiriyoruz.

2 – Web Tasarım Aşaması

Adana web tasarım projelendirme aşamasından sonra konularında profesyonel web tasarım ekibimiz ile internet sitenizin görsel tasarımını size özel demo adresi altında hazırlıyor ve size özel hazırlanan özgün web tasarım hizmetini beğeninize ve onayınıza sunuyoruz.

3 – Web Yazılım ve Yönetim Paneli

Firmanıza özel şekilde tasarımı yapılan web site tasarımınız onaylandıktan sonra site yazılımınızı ve içeriklerinizde ekleme – silme ve düzenleme işlemlerini kendinizin de rahatlıkla yapabilmeniz için web site yönetim panelinizi aktifleştiriyoruz.

4 – İçerik Yönetimi

Yazılım ve veri girişi için hazırlanan admin paneli bittikten sonra belli bir uyum ve düzen içerisinde web site dökümanlarınızı ekleme işlemini gerçekleştiriyoruz ve imla hatalarının kontrollerini ve düzeltmelerini yapıyoruz.

5 – Web Tasarım Genel SEO Ayarları

Web tasarım Hizmetimizde gerek altyapı gerekse içerik olarak kurumsal web site tasarımınızı arama motorlarına tam uyumlu şekilde hazırlıyoruz. SEO başarısı için içeriğin muhakkak özgün olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

6 – Web Sitesi Yayınlama

Sizlerle beraber verimli ve uyumlu çalışmalarımız sonucunda beraber hazırladığımız, kurumsal imajınızı yükseltecek uzman web tasarımınızı yayına alıyor ve ziyaretçilerinizin beğenisine sunuyoruz.

Read More
ŞİMDİ ARA