Adana Web Tasarım

Adana web tasarım
Adana web tasarım

Kurumsal kimliğinize ve hedef kitlenize uygun olarak hazırlanmış olan bir web site tasarımı, işletmenize ve dolayısıyla size sayısız faydalar sağlar.

Web Tasarımı nedir?

Web tasarımı, internette görüntülenen internet sitelerinin tasarımını ifade eder. Genellikle yazılım geliştirmeden ziyade internet sitesi geliştirmenin kullanıcı bilgi birikimi yönlerini ifade eder. Adana Web tasarım eskiden masaüstü tarayıcılar için internet siteleri tasarlamaya odaklanırdı; ancak, 2010’ların ortalarından bu yana, mobil ve tablet tarayıcılar için tasarım giderek daha önemli hale geldi.

Adana web tasarım bir internet sitesinin görünümü, düzeni ve bazı durumlarda içeriği üstünde çalışır. Örneğin görünüm, kullanılacak olan renkler, yazı tipi ve görüntülerle ilgilidir. Düzen, bilginin nasıl yapılandırıldığını ve kategorize edildiğini ifade eder . İyi bir web tasarımının kullanımı kolaydır, estetik açıdan hoştur ve internet sitesinin kullanıcı grubuna ve markasına uygundur. Çoğu web sitesi basitliğe odaklanılarak dizayn edilmiştir, bu şekilde kullanıcıların dikkatini dağıtabilecek ya da kafasını karıştırabilecek lüzumsuz bilgi ve işlevler görünmez. Bir web tasarımcısının çıktısının temel taşı, hedef kitlenin güvenini kazanan ve teşvik eden bir site olduğundan, mümkün olduğunca çok sayıda potansiyel kullanıcı hayal kırıklığı noktasını ortadan kaldırmak kritik bir husustur.

Hem masaüstü hem de mobil cihazlarda iyi çalışan internet siteleri tasarlamak için en yaygın yöntemlerden ikisi, duyarlı ve uyarlanabilir tasarımdır. Duyarlı tasarımda içerik , ekran boyutuna bağlı şekilde dinamik olarak hareket eder ; uyarlanabilir tasarımda, internet sitesi içeriği, ortak ekran boyutlarıyla eşleşen düzen boyutlarında sabitlenir . Cihazlar arasında olabildiğince tutarlı bir düzeni korumak, kullanıcı güvenini ve katılımını sürdürmek için son derece önemlidir. Duyarlı tasarım bu açıdan zorluklar yaratabileceğinden, tasarımcılar çalışmalarının nasıl görüneceğine dair kontrolü bırakma konusunda dikkatli olmalıdır. İçerikten de sorumlularsa, beceri setlerini genişletmeleri gerekse de, bitmiş ürün üstünde tam kontrole sahip olmanın avantajına sahip olacaklar.

Web tasarımı neden önemlidir?

Web sitenizi yeniden tasarlarken, internet sitesi tasarımının önemini merak edebilirsiniz. Hedef kitlenizi ve işinizi nasıl etkiler? Web tasarımının önemli olmasının beş nedenine bakalım.

İlk izlenimi belirler

Hedef kitleniz web sitenizi ziyaret ettiğinde, onlara işletmeniz hakkında ilk izlenimlerini verir. İşinizi saniyeler içinde değerlendirecekler. Bu ilk birkaç saniyede, izleyicileriniz üstünde pozitif bir etki yaratmak istersiniz.

Web siteniz çekici görünmüyorsa ya da modası geçmiş görünüyorsa, izleyicileriniz işletmeniz hakkında hemen olumsuz bir izlenime sahip olacaktır. Web sitenizi çekici bulmayacaklar, bu da onları sayfanızdan uzaklaştıracaktır. Bir rakibin sayfası için sayfanızdan ayrılacakları için potansiyel müşterileri kaçıracaksınız.

Web tasarımı, hedef kitlenizin markanızı nasıl algıladığını etkilediği için önemlidir. Onlar üstünde yarattığınız izlenim, onların sayfanızda kalmasını ve işletmeniz hakkında bilgi edinmesini sağlayabilir ya da sayfanızdan ayrılıp bir rakibe dönüşebilir. İyi bir adana web tasarım potansiyel müşterilerinizi sayfanızda tutmanıza yardımcı olur.

seo

Arama motoru optimizasyonu (SEO) stratejinize yardımcı olur

Bir çok web tasarım öğesi ve uygulaması, internet sitenizde içerik yayınlama şeklinizi etkiler ve bu da, arama motoru örümceklerinin web sitenizi nasıl taradığını ve dizine eklediğini etkiler.

Bu, batırmayı göze alamayacağınız bir şey. Senin Eğer üstünde sayfalık SEO temelleri olmayan keyfi yerinde, sen baştan görünürlük için yoğun bir mücadele olacak.

İçeriğin internet sitenizde nasıl yayınlandığının beraberinde , belirli web tasarım öğeleri kendi başlarına SEO’yu direk olarak etkileyebilir. Nasıl çalıştığına aşina değilseniz, web tasarımını anlamak zor olabilir, ancak basitçe ifade etmek gerekirse, kodunuzun SEO dostu olması gerekir.

Doğru web sitesi tasarımı uygulamalarını (ve ardından arama motoru görünürlüğünü) sağlamanın en kısa yolu, ne yaptıklarını bilen bir web tasarım ajansı ile ortaklık kurmaktır.

Güvenilirliğinizi Artırır

Müşterilerin büyük bir bölümü iş ortağı olacak olan firmaları genel olarak araştırıyor. Adreslerini, referanslarını, sunmuş olduğu hizmetleri ve daha fazlasını. Siz web sitenizde en basit haliyle bu sayfaları dahi oluştursanız ziyaretçilerinizi bilgilendirme noktasında şeffaf olmanız dahi güvenilirliğinizi artırır.

Günümüzde sosyal ağ siteleri üzerinden kullanıcılar hizmet ya da ürün alacakları markaların yalnızca adreslerini öğrenmek için bile internet sitelerini araştırdığını unutmayın.

Müşterilerinizle Güçlü Bir İlişki Kurmanızı Sağlar

Tanım olarak bir işletme yaşamakta olan ve nefes alan bir varlıktır. Müşteriler, yalnızca kar etmek isteyen bir şirket değil, ihtiyaçlarını anlayan bir şirketle iş yaptıklarını bildiklerinde sadakat sağlanır.

Bunun için internet sitenizde hizmetlerinizin haricinde oluşturacağınız blog sayfaları ile müşterilerinize fayda sağlayacak içerikler oluşturmak aranızdaki bağı güçlendirmenizde etkilidir.

İşinizi Geliştirmenizi Sağlar

Hala alışılmış pazarlama biçimlerini kullanıyorsanız, kıymetli kaynakları, zaman ve paranızın bir kısmını boşa harcıyorsunuz demektir. Dijitalin arttığı ve artmaya devam ettiği bu dönemde muhakkak dijital pr araçlarına yönelmeniz gerekmektedir. Dijital Pr Nedir? Araçları Nelerdir? yazımızı inceleyerek ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Günümüzde popüler olmaya devam etse de, alışılmış yöntemler daha fazla paraya mal olur ve daha az geri dönüş sağlar. Online pazarlama ise daha hızlı, daha verimli ve ucuzdur. Çevrimiçi pazarlama için kullanabileceğiniz pek çok araç ve teknik vardır, ancak internet sitesi olmadan bu stratejiler yetersiz kalacaktır.

Bu sebeple dijital pr araçlarını kullanmanın ilk adımı olarak bir internet sitesi sahibi olmanız ve işinizi geliştirmek için ilk adımı atmanız gerekir.

İşletme İtibarınızı Artırır

İşletmeniz rekabetçi bir sektördeyse, bir internet sitesi size ününüzü artıracak bir ortam sağlayacaktır. Web sitenizde kullanıcılara sunduğunuz bilgilerin yararlı olması ve sosyal medyayla de desteklenmesi bu noktada önemlidir.

Çalışmanızı Sergilemenize İmkan Verir

İş sektöründe net bir avantaj isteyenler için kıymetli bir ipucu: Çalışmalarınızı gösterin. İnsanlar sizin kim olduğunuz kadar hizmetlerinizi de merak eder. Ama yaptığınız işleri görmek kusursuz bir avantajdır.

Web sitenize koyacağınız çalışmalarımız/projeler gibi sayfalarla yaptığınız işleri mümkün olduğu kadar paylaşın. Burada ufak bir öneri verebiliriz: Projelerinizi dönem dönem güncellemeyi ihmal etmeyin.

Marka Değerinizi Artırmaya Yardımcı Olur

İşinizi kurmadan önce markanız üstünde çalışmaya başlamalısınız. Marka, işinize kimliğini verir ve müşterilerin ve müşterilerin neyle ilgili olduğunu anlamalarını kolaylaştırır. Web sitesi, markanızı oluşturmanın ve profesyonelleştirmenin en etkili ve verimli yoludur. İşinizi diğer bir seviyeye taşımanıza yardımcı olabilecek bir internet sitesi istiyorsanız, yatırım yapabilmek için hazırlıklı olmanız gerekiyor.

Bir internet sitesi masraf değildir. Bu bir yatırımdır çünkü bir süre içinde paranızın karşılığını almayı beklemelisin.

Yatırımınızın karşılığını ödeyebilmek için internet sitenizin profesyonel şekilde tasarlanmış, hızlı indirme hızı ile tam çalışan ve muhteşem içeriklerle dolu olduğundan emin olmalısınız.

Maddelerle Toparlayacak Olursak

Bir web sitesi sahibi olmak :

  • Coğrafi farklılıkları ortadan kaldırır. (Örneğin :Siz İstanbul’da kumaş satan bir işyeriyseniz online ortamda Gümüşhane’ye satış yapabilirsiniz.)
  • Mağazanızın camına yapıştıracağınız bir kampanyayı sadece yoldan geçenler görebilir. Fakat bu duyuru ve kampanyaları online ortamda doğru yönetebilirseniz binlerce kişiye ulaşabilirsiniz.
  • Web tasarım, yaptıran için artı bir değer,prestij ve marka yatırımıdır.
  • Online ortamda yapılacak doğru reklam çalışmalarıyla geleneksel dijital pr maliyetlerinizi azaltabilirsiniz.
  • E-ticaret sitesi kurarak daha fazla müşteriye ulaşarak satış rakamlarını artırabilirsiniz.
  • Daha şeffaf bir duruş sergileyerek müşteri gözünde ulaşılabilir ve güven veren firma izlenimi sağlayabilirsiniz.
  • Arama motorlarında üst sıralarda olarak müşteri kitlenizi ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

Bir web sitesi tasarımı yapıldığında unutmayın ki SEO optimizasyonda şart şimdi SEO Nedir diye kendinize sorduğunuzu duyar gibiyim buyurun SEO Nedir Öğrenelim.